Formy pro hliníkové a plastové díly

 01-formy
Ve výrobě forem pro hliníkové a plastové díly, jsme limitováni velikostí tušírovacího lisu 1.500x2.000x1500mm a nosností jeřábu 20T.

Konstrukčně pracujeme v systémech CATIA V5, SOLID WORKS a SIEMENS NX.    Kompetence v naší konstrukci vstřikovacích forem je koncepčně řešena až do systému 2K.

Jsme schopni navrhnout, propočítat a realizovat sofistikované systémy chlazení pomocí technologií DMLS - Direct Metal Laser Sintering, vhodné pro tlakové lití hliníku nebo spékáním jednotlivých desek, které nabízí firma GWK a které je možné aplikovat pouze na částech forem pro vstřikování plastu.

Specializujeme se na vakuaci forem za pomoci komplexní ventilové technologie švýcarské společnosti VDS, ale i ostatních standardních způsobů odvzdušnění.   

Při opravách forem používáme 3D skenovaní tvarů a veškeré technologicky odpovídající druhy navařování materiálu, včetně laserového.

Upřednostňujeme materiály od německé ocelárny Kind & Co., spolupracujeme ale i se všemi ostatními běžnými evropskými dodavateli. 

Tepelné zpracování probíhá téměř výhradně u společnosti Bodycote.